مرکز هنری رسانه‌ ای ایلاف

مرکز هنری رسانه‌ای ایلاف؛ مجری تخصّصی سئو و طراحی سایت و طراحی گرافیک

تدوین کلیپ چه مزایایی دارد؟

تدوین کلیپ چه مزایایی دارد؟

تدوین کلیپ یا فیلم یکی از ابزارهای ضروری برای تمام افراد محسوب می شود. امروزه اکثر افراد در فضای مجازی به روش های مختلفی فعالیت دارند. از این رو یادگیری نحوه تدوین کلیپ و ویدئو می تواند یک روش مفید برای درآمدزایی آنها باشد. تدوینگر برای تدوین فیلم، ویدئوی خام را به روش های گوناگونی ویرایش می کند. تنظیمات صدا، اضافه کردن افکت، تغییرات وضوح تصویر، برش از قسمت های مختلف ویدیو و… از جمله ابزار مورد نیاز برای تدوین ویدئو می باشند.

معرفی تدوین کلیپ

تدوینگران برای تدوین انواع کلیپ تبلیغاتی، عروسی و… قسمت های مهم و اصلی را انتخاب می کنند و قسمت های نامناسب را از فیلم حذف می کنند. در واقع در تدوین کلیپ، نماهای اصلی با عکس های زیبا ترکیب می شود و خروجی کار، یک ویدئوی بی نظیر می شود.

معرفی تدوین کلیپ
معرفی تدوین کلیپ

گاهی اوقات برخی از ادیتورهای مطرح جهان، ساعت های طولانی بر روی یک کلیپ زمان صرف می کنند تا در نهایت خروجی یک فیلم بسیار زیبا می شود. یکی از عواملی که موجب تاثیرگذاری یک ویدئو می شود، ادیت خلاقانه و هنرمندانه تدوینگر می باشد. همکاری با تدوینگران برتر ایرانی نیازمند صرف هزینه زیادی است.

میزان تاثیرگذاری تدوین کلیپ بر فروش و جذب مشتری

تدوین کلیپ، یکی از عوامل تاثیرگذار در جهت رونق کسب و کار در اینترنت می باشد. فضای مجازی چند سالی است که بستر مناسبی در سراسر جهان برای ارتباط مردم با یکدیگر فراهم کرده است. به همین دلیل برای این که بتوانید در بستر اینترنت فروش خوبی داشته باشید، باید از ابزارهای مختلف برای تبلیغات خود استفاده کنید.

امروزه مردم از تماشای ویدئوهای کوتاه لذت می برند؛ به همین دلیل رقابت گسترده ای در میان همه کاربران فضای مجازی وجود دارد تا بتوانند با خلق ویدئوهای جذاب، مردم را تشویق به خرید اینترنتی کنند. یکی از بزرگترین مزایای تدوین ویدئو، خلق کسب و کارهای خانگی و گسترش آنها می باشد.

در چند سال اخیر، روش تجارت و بازاریابی به طور کامل تغییر کرده است. بسیاری از برندهای مطرح جهان با جذب تدوینگرهای حرفه ای، توانسته اند ویدئوهای زیبایی تولید کنند و مشتریان ثابتی داشته باشند.

تاثیرگذاری تدوین کلیپ بر فروش و جذب مشتری
تاثیرگذاری تدوین کلیپ بر فروش و جذب مشتری

برای تدوین یک ویدئو چقدر زمان لازم است؟

تدوین کلیپ، یک کار کاملا تخصصی است که نیاز به مهارت بالا و آشنایی با نرم افزارهای روز دنیا دارد. گاهی اوقات تدوینگر برای استخراج یک کلیپ منحصر به فرد، ماه ها زمان صرف می کند.

عوامل زیادی مدت زمان نهایی برای تدوین یک ویدئو را تعیین می کند که عبارتند از:

 • مهارت تدوینگر در تدوین کلیپ های زیبا
 • میزان حساسیت تدوینگر در استفاده از ابزار مختلف برای تنظیم صدا، تغییر رنگ و…
 • مدت زمان ویدئوی خام عامل تعیین کننده ای در تعیین زمان نهایی تدوین کلیپ می باشد. چنانچه یک ویدیو طولانی باشد و چندین بار کات بخورد، برای تدوین آن نیز زمان بیشتری صرف می شود.

تدوین کلیپ برای شبکه های اجتماعی مختلف

شما می توانید با تولید محتوا و تدوین کلیپ در اینستاگرام، یوتیوب و… درآمدزایی کنید. امروزه افراد زیادی در این شبکه های اجتماعی با تولید ویدئوهای آموزشی اعم از شیرینی پزی، آشپزی و… درآمدزایی می کنند. برخی از افراد دیگری که در زمینه تدوین و ادیت ویدئو فعالیت دارند، کار تدوین افراد معروف در اینستاگرام، یوتیوب و… را به عهده می گیرند و از این راه درآمدزایی می کنند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی مطالب


مقالات جدید


چرا طراحی ست اداری مهم و ضروری است؟
 • 26
 • اکتبر
 • چرا طراحی ست اداری مهم و ضروری است؟

  طراحی ست اداری، یکی از ضروریات شرکت‌ ها و سازمان‌ های فعال در انواع بازارها می‌ باشد. منظور از ست ...

  فیلمبرداری با هلی شات چه کاربردهایی دارد؟
 • 26
 • اکتبر
 • فیلمبرداری با هلی شات چه کاربردهایی دارد؟

  فیلمبرداری هوایی، یکی از تکنیک های منحصر به فرد و هیجان انگیز فیلمبرداری می باشد. در گذشته برای تصویربرداری هوایی ...

  هدف از طراحی لوگو چیست؟
 • 26
 • اکتبر
 • هدف از طراحی لوگو چیست؟

  امروزه برای شناسایی برندهای معتبر، کافی است که لوگوی آنها را ببینید. طراحی لوگو به معنای خلق تصاویر، متن، نماد ...