مرکز هنری رسانه‌ ای ایلاف

مرکز هنری رسانه‌ای ایلاف؛ مجری تخصّصی سئو و طراحی سایت و طراحی گرافیک

هدف از طراحی لوگو چیست؟

هدف از طراحی لوگو چیست؟

امروزه برای شناسایی برندهای معتبر، کافی است که لوگوی آنها را ببینید. طراحی لوگو به معنای خلق تصاویر، متن، نماد و… می باشد. لوگوی برند شما می تواند حرف های زیادی برای جذب مخاطب بزند. علاوه بر این، برخی از طراحان گرافیک سعی می کنند تاریخچه ای روشن از برند را در تصویر یا نماد لوگو به بیننده القا کنند. یک طراحی حرفه ای لوگو نشان می دهد که یک شرکت در چه حوزه ای فعالیت می کند.

کاربرد طراحی لوگو چیست؟

کاربرد طراحی لوگو چیست؟
کاربرد طراحی لوگو چیست؟

متمایز کردن از شرکت های رقیب

شما با طراحی لوگو می توانید عملکرد شرکت خود را به صورت یک برند انحصاری معرفی کنید. قبل از اینکه اقدام به طراحی حرفه ای لوگوی خود کنید، باید وضعیت رقبای خود را در بازار بررسی کنید و لوگوی آنها را تحلیل کنید. برخی از طراحان از ابزار کسب و کار، جغرافیای شرکت، نوع محصول و… ایده هایی می گیرند و آنها را ترکیب و طراحی می کنند. به این نکته توجه کنید که همیشه طرح های نوآورانه و خلاقانه مورد استقبال قرار نمی گیرند. طرح لوگو باید باور پذیر باشد.

دادن اطلاعات

طراحی لوگو می تواند اطلاعاتی در رابطه با کسب و کار شرکت به مشتریان ارائه دهد. به عنوان مثال تصویر به کار بردن یک لباس سفید در لوگوی محلول سفید کننده به طور کامل، فعالیت شرکت را مشخص می کند. قرار دادن آتش در لوگوی مواد غذایی، مشخص کننده طعم تند آن ماده غذایی می باشد.

عناصر تشکیل دهنده لوگو چیست؟

برخی از عناصر رایج در طراحی لوگو عبارتند از:

تایپوگرافی: یکی از روش های طراحی لوگو، بازی با حروف و اعداد الفبا به کمک تغییر فرم، بزرگ نمایی و ساده سازی حروف می باشد. تایپوگرافی در ایران از زمان پیدایش خطوط نستعلیق و طغری، جایگاه ویژه ای در ساخت لوگو پیدا کرده است.

تصویرسازی: طراح گاهی برای طراحی لوگو از تصویرسازی استفاده می کند. بدین ترتیب اشکال هندسی و انتزاعی را با هم ترکیب می کند. گاهی اوقات تصویرسازی در کنار تایپوگرافی، یک لوگوی منحصر به فرد را ایجاد می کند.

رنگ: یکی از آیتم های ضروری در طراحی لوگو، رنگ می باشد. هیچ قانون خاصی برای استفاده از رنگ ها وجود ندارد. گاهی طراح از یک رنگ سفید، سیاه و یا چندین رنگ برای معرفی لوگوی یک شرکت استفاده می کند.

هدف از طراحی لوگو چیست؟

هدف از طراحی لوگو چیست؟
هدف از طراحی لوگو چیست؟

اولین هدف از طراحی لوگو، شناخت برند یک شرکت توسط مشتریان می باشد. برای طراحی حرفه ای لوگو شرکت، باید هویت برند را مشخص کنید. یکی از نکات مهمی که در ساخت لوگو باید به آن توجه کنید، این است که لوگو متناسب با اهداف خود در ابتدا یک ابزار استراتژیک برای نشان دادن نوع فعالیت و عملکرد شرکت های مختلف می باشد.

زمانی که به محصول یا خدماتی از یک شرکت نیاز پیدا می کنید، به سرعت در ذهن خود لوگوی آن شرکت را تصور می کنید. به عنوان مثال به محض شنیدن برند اپل، همه به یاد یک سیب گاز زده می افتند. این موضوع اهمیت ساخت لوگو برای شرکت ها را مشخص می کند. چنانچه ساخت لوگوی خود را به یک طراح حرفه ای بسپارید، می توانید یک لوگوی به یاد ماندنی را در خاطر مشتریان خود ایجاد کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی مطالب


مقالات جدید


چرا طراحی ست اداری مهم و ضروری است؟
 • 26
 • اکتبر
 • چرا طراحی ست اداری مهم و ضروری است؟

  طراحی ست اداری، یکی از ضروریات شرکت‌ ها و سازمان‌ های فعال در انواع بازارها می‌ باشد. منظور از ست ...

  فیلمبرداری با هلی شات چه کاربردهایی دارد؟
 • 26
 • اکتبر
 • فیلمبرداری با هلی شات چه کاربردهایی دارد؟

  فیلمبرداری هوایی، یکی از تکنیک های منحصر به فرد و هیجان انگیز فیلمبرداری می باشد. در گذشته برای تصویربرداری هوایی ...

  هدف از طراحی لوگو چیست؟
 • 26
 • اکتبر
 • هدف از طراحی لوگو چیست؟

  امروزه برای شناسایی برندهای معتبر، کافی است که لوگوی آنها را ببینید. طراحی لوگو به معنای خلق تصاویر، متن، نماد ...