مرکز هنری رسانه‌ ای ایلاف

مرکز هنری رسانه‌ای ایلاف؛ مجری تخصّصی سئو و طراحی سایت و طراحی گرافیک

چگونه امنیت سایت را میتوان افزایش داد؟

چگونه امنیت سایت را میتوان افزایش داد؟

کانفیگ وردپرس، یکی از فایل های مهم سیستم وردپرس می باشد. از این رو کانفیگ امنیتی وردپرس از اهمیت بالایی برخوردار است. برای تنظیمات سیستم وردپرس باید به فایل کانفیگ مراجعه کنید. کلیه اطلاعات مهم وردپرس اعم از رمز پایگاه، جداول و آمارهای وردپرس و… در این فایل قرار گرفته اند. چنانچه با کدهای قرار گرفته در کانفیگ وردپرس آشنایی داشته باشید، به آسانی می توانید وردپرس را مدیریت کنید.

تغییر مسیر در کانفیگ امنیتی وردپرس

همانطور که می دانید، فایل کانفیگ یکی از فایل های تاثیرگذار در وردپرس می باشد که از لحاظ امنیتی اهمیت بالایی دارد. یکی از روش هایی که کانفیگ امنیتی وردپرس باید از آن برای محافظت از خود استفاده کند، تغییر مسیر قرارگیری فایل کانفیگ در هاست وردپرس می باشد.

به عبارت دیگر به جای قرار دادن فایل کانفیگ در مسیرهای معمول هاست وردپرس، می توانید آن را در مسیرهای دیگری قرار دهید. بدین ترتیب امنیت فایل کانفیگ به میزان زیادی افزایش پیدا می کند. چنانچه کانفیگ را در هر مسیری قرار دهید، وردپرس قادر است به آسانی آن را شناسایی کند و از این حیث دچار مشکل نخواهد شد.

چگونه امنیت سایت را میتوان افزایش داد؟
چگونه امنیت سایت را میتوان افزایش داد؟

تغییر مکان پوشه در کانفیگ امنیتی وردپرس

یکی دیگر از روش هایی که کانفیگ امنیتی وردپرس برای محافظت از خود می تواند استفاده کند، تغییر مکان پوشه wp-content می باشد. در این پوشه اصولا افزونه ها، قالب ها، آپلودها و… قرار دارند. با تغییر مسیر و مخفی کردن پوشه wp-content و پوشه افزونه ها، می توانید امنیت سیستم وردپرس را حفظ کنید.

گاهی اوقات فعال بودن افزونه ها، امنیت وردپرس را تحت الشعاع قرار می دهد. چنانچه به منوی افزونه ها مراجعه کنید، به آسانی می توانید آن را ویرایش کنید. این امر، شرایط مساعدی را فراهم می کند تا فرد دیگری با وارد کردن کدهای مخرب، عملکرد وب سایت شما را دچار مشکل کند. از این رو بهتر است دسترسی به افزونه ها از این قسمت را غیر فعال کنید و فقط از طریق هاست، افزونه های وردپرس را ویرایش کنید.

چگونه امنیت وردپرس را حفظ کنیم؟

چگونه امنیت وردپرس را حفظ کنیم؟
چگونه امنیت وردپرس را حفظ کنیم؟

آپدیت وردپرس: برای این که بتوانید کانفیگ امنیتی وردپرس را حفظ کنید، باید به طور مداوم وردپرس را آپدیت کنید؛ زیرا باگ های امنیتی آن توسط تیم توسعه دهنده با هر بار آپدیت درست می شود.

بکاپ از وردپرس: چنانچه وب سایت شما هک شود و دیگر نتوانید سایت خود را در صفحه اینترنت بازگردانید، بکاپ گیری از وب سایت، مشکل شما را رفع می کند.

استفاده از رمز عبور قوی: یکی از روش های آسان هک سیستم وردپرس، دسترسی به رمز عبور می باشد. برای جلوگیری از لو رفتن رمز عبور خود، از یک رمز قوی استفاده کنید.

صفحه ورود وردپرس: برای حفظ امنیت صفحه ورود وردپرس، می توانید از سوال امنیتی، ورود دو مرحله ای و… استفاده کنید.

حفظ امنیت وردپرس با تغییر آدرس صفحه ورود

برای ورود به صفحه اصلی وردپرس، یک آدرس پیش فرض وجود دارد که معمولا همه افراد از آن آدرس استفاده می کنند. به همین دلیل هر فردی با دانستن نام کاربری و رمز عبور شما به راحتی به وب سایت شما دسترسی پیدا خواهد کرد. برای جلوگیری از این امر، می توانید از یک آدرس جدید استفاده کنید. یکی دیگر از نکاتی که موجب افزایش امنیت وردپرس می شود، این است که تعداد دفعات ورود به وردپرس را کاهش دهید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی مطالب


مقالات جدید


چرا طراحی ست اداری مهم و ضروری است؟
 • 26
 • اکتبر
 • چرا طراحی ست اداری مهم و ضروری است؟

  طراحی ست اداری، یکی از ضروریات شرکت‌ ها و سازمان‌ های فعال در انواع بازارها می‌ باشد. منظور از ست ...

  فیلمبرداری با هلی شات چه کاربردهایی دارد؟
 • 26
 • اکتبر
 • فیلمبرداری با هلی شات چه کاربردهایی دارد؟

  فیلمبرداری هوایی، یکی از تکنیک های منحصر به فرد و هیجان انگیز فیلمبرداری می باشد. در گذشته برای تصویربرداری هوایی ...

  هدف از طراحی لوگو چیست؟
 • 26
 • اکتبر
 • هدف از طراحی لوگو چیست؟

  امروزه برای شناسایی برندهای معتبر، کافی است که لوگوی آنها را ببینید. طراحی لوگو به معنای خلق تصاویر، متن، نماد ...