مرکز هنری رسانه‌ ای ایلاف

مرکز هنری رسانه‌ای ایلاف؛ مجری تخصّصی سئو و طراحی سایت و طراحی گرافیک

فیلمبرداری با هلی شات چه کاربردهایی دارد؟

فیلمبرداری با هلی شات چه کاربردهایی دارد؟

فیلمبرداری هوایی، یکی از تکنیک های منحصر به فرد و هیجان انگیز فیلمبرداری می باشد. در گذشته برای تصویربرداری هوایی از بالن، هلیکوپتر و… استفاده می شد، اما امروزه با رشد تکنولوژی، ابزار جدیدی مانند هلی شات، کوادکوپتر و… کار فیلمبرداران را تا حدود زیادی آسان کرده اند.

از تصویربرداری هوایی برای کارهای مختلفی استفاده می شود که عبارتند از: ساخت فیلم، تصویربرداری مجالس، ساخت تیزر تبلیغاتی و… که هر یک از این موارد ذکر شده، با توجه به زمان فیلمبرداری، ارتفاع، زاویه دوربین و… متفاوت می باشد.

کاربرد فیلمبرداری هوایی چیست؟

با فیلمبرداری هوایی می توانید از چشم پرنده، عکسبرداری و تصویربرداری کنید. این تصاویر بسیار زیبا و جذاب هستند. دستگاه هلی شات، فرصتی فراهم می کند تا تصویربردار بتواند توسط آن از مسیرهای صعب العبور فیلمبرداری کند. برای نقشه برداری از پروژه های راه سازی، پل سازی، پالایشگاه ها و… از ابزار تصویربرداری هوایی استفاده می شود.

فیلمبرداری با کواد کوپتر، هلی شات و… موجب صرفه جویی در هزینه ها و زمان می شود. شما به راحتی می توانید در سالن ها و سوله های بزرگ از هلی شات برای تصویربرداری استفاده کنید.

کاربرد فیلمبرداری هوایی چیست؟
کاربرد فیلمبرداری هوایی چیست؟

تکنیک های مورد استفاده در فیلمبرداری هوایی

انتخاب زمان مناسب فیلمبرداری هوایی: قبل از بیرون بردن دستگاه هلی شات، وضعیت آب و هوایی را بررسی کنید. سعی کنید در زمان طلایی اقدام به فیلمبرداری کنید.

فیلتر N.D: برای فیلمبرداری هوایی از فیلتر ان دی استفاده کنید. این فیلتر موجب می شود تصویربرداری شما به صورت سینمایی انجام گیرد.

هلی شات خود را به سرعت حرکت ندهید: حرکات تند هلی شات موجب می شود که عکس ها و فیلم های گرفته شده غیر قابل استفاده شوند.

تنظیم رنگ در فیلمبرداری هوایی: عکاسی و فیلمبرداری با ابزار هوایی موجب می شود عکس ها و فیلم های شما از لحاظ رنگی تفاوت هایی با یکدیگر داشته باشند. از این رو تنظیمات رنگ دوربین را فراموش نکنید.

علت محبوبیت تصویربرداری هوایی

در فیلمبرداری هوایی شما می توانید آهسته آهسته به زمین نزدیک یا دور شوید. این حرکت نرم و آزادانه دوربین، تصاویر زیبایی از مناظر طبیعت، ساختمان ها، خودروها و… خلق می کند. در واقع بیننده می تواند از نمای دور و در آسمان، اتفاقات روی زمین را به طور واقعی و ملموس ببیند.

این پلان از نمای زمین بسیار زیبا و تاثیرگذار می باشد. گاهی تصویربرداری با هلی شات در مکان هایی که فیلمبردار نمی تواند در آن حضور داشته باشد، راه گشا می شود. امروزه بسیاری از فیلمبرداران و کارگردانان تصویربرداری با هلی شات را نسبت به سایر ابزار زمینی ترجیح می دهند، زیرا اینگونه تصاویر زیبایی خاصی دارند.

علت محبوبیت تصویربرداری هوایی
علت محبوبیت تصویربرداری هوایی

ابزار مورد استفاده در تصویربرداری هوایی

کنترل کننده پرواز

با کنترل کننده فیلمبرداری هوایی می توانید سرعت موتور هواپیما را تنظیم کنید و به خوبی در آسمان مانور داشته باشید و به جهات مختلف حرکت کنید. سیگنال های ضروری از پهپاد به کنترل کننده پرواز مخابره می شود.

گیمبال

گیمبال یکی از ابزارهای ضروری فیلمبرداری هوایی می باشد که دوربین بر روی آن ثابت و بدون حرکت باقی می ماند. گیمبال به هنگام حرکت شدید هلی شات، از تکان خوردن دوربین جلوگیری می کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی مطالب


مقالات جدید


چرا طراحی ست اداری مهم و ضروری است؟
 • 26
 • اکتبر
 • چرا طراحی ست اداری مهم و ضروری است؟

  طراحی ست اداری، یکی از ضروریات شرکت‌ ها و سازمان‌ های فعال در انواع بازارها می‌ باشد. منظور از ست ...

  فیلمبرداری با هلی شات چه کاربردهایی دارد؟
 • 26
 • اکتبر
 • فیلمبرداری با هلی شات چه کاربردهایی دارد؟

  فیلمبرداری هوایی، یکی از تکنیک های منحصر به فرد و هیجان انگیز فیلمبرداری می باشد. در گذشته برای تصویربرداری هوایی ...

  هدف از طراحی لوگو چیست؟
 • 26
 • اکتبر
 • هدف از طراحی لوگو چیست؟

  امروزه برای شناسایی برندهای معتبر، کافی است که لوگوی آنها را ببینید. طراحی لوگو به معنای خلق تصاویر، متن، نماد ...